Eladott az állam egy erőművet
Megvásárolta a magyarországi Veolia csoport az MVM Zrt.-től az oroszlányi erőművet, amelyet 2024 elején újraindít.
Megvásárolta a magyarországi Veolia csoport az MVM Zrt.-től az oroszlányi erőművet, amelyet 2024 elején újraindít.
Befejezi működését 2015-ben a Vértesi Erőmű szenes részlege, a telephelyet bizonytalan időre konzerválják, több száz ember elbocsátása várható - adta hírül hétfő esti műsorában az Oroszlányi Televízió.
Az utolsó műszakot töltötte a föld alatt 270 dolgozó a Márkushegyi Bányában, elbocsátásukkal megkezdődött Magyarország utolsó mélyművelésű szénbányájának 2018-ig tartó bezárása – írta keddi számában a 24 Óra.
A kormány rendezni tudja 2018-ig a Vértesi Erőmű által üzemeltetett márkushegyi bánya rekultivációját és az ott dolgozó több mint 800 ember sorsát, miután az Európai Bizottság szerdán jóváhagyta, hogy az állam mintegy 42 milliárd forinttal járuljon hozzá a versenyképtelennek ítélt szénbánya bezárásának költségeihez. Az erőmű 2014 után szén helyett biomasszát használ majd fel. Az átállítás ugyanakkor energetikai szempontból egyáltalán nem a fenntarthatóság irányába mutat, és ezt a fogyasztók pénztárcája bánhatja.
Jóváhagyta szerdán az Európai Bizottság, hogy a magyar állam 42,247 milliárd forinttal járuljon hozzá a versenyképtelennek ítélt márkushegyi szénbánya bezárásának költségeihez.
Az elmúlt másfél évben a Magyar Villamos Művek (MVM) a lakossági villanyszámlákon összesen ezermilliárd "szénfillért" (10 milliárd forintot) szedett be szénipari szerkezetátalakítási támogatás címen, de az összeget nem utalta át a veszteséges Vértesi Erőműnek, mert azt az uniós szabályozás 2010 után már nem teszi lehetővé – írta a Népszabadság szerdai száma.
A Vértesi Erőmű Zrt. közgyűlésén Kovács András Zoltánt nevezték ki a társaság vezérigazgatójává és új igazgatóságot választottak, egyúttal megköszönték az előző elnök-vezérigazgató, Magyari József válságkezelő munkáját - közölte a Vértesi Erőmű pénteken.
Jóváhagyta a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság a Vértesi Erőmű Zrt. hitelezőivel kötött egyezségét és jogerősen befejezetté nyilvánította a csődeljárást - közölte a vállalat hétfőn az MTI-vel.
Az ellenzéki párt felháborítónak tartja, hogy az MFB továbbra sem adja ki tervezett beruházás dokumentumait, ezért bírósághoz fordulnak.
A Vértesi Erőmű ZRt. likviditási problémáinak megoldására csődvédelmet kért. Ezen időszak alatt biztosítható a bérek fizetése és a hitelezőkkel való egyezség kidolgozása.